"Hudba je záležitost srdce - nelze ji úplně svázat do not, pouze naznačit směr, kterým se bude ubírat. "

The Piano Guys

6. března 2016 v 14:48 | Nefi |  Recenze

The Piano Guys. Hudební skupina amerického původu, konkrétně z jižního Utahu, která je známá především díky svému kanálu na YouTube, kde publikují hudební videa, většinou s tématem populární hudby upravené pro klavír či cello (nebo oboje).Členové


Na obrázku zleva:

Paul Anderson - producent, videografik

Jon Schmidt - klavírista a skladatel

Steven Sharp Nelson - hraje na cello a taktéž skladatel

Al van der Beek - hudební producent, skladatel

Jak se tito čtyři "chlapíci" vůbec potkali?

Začalo to obchodem s piány, který vlastnil Paul Anderson. Název obchodu? The Piano Guys.

Paula velmi zaujal rostoucí trend videí a začal propagovat svůj obchod přes YouTube. Když se pak setkal s Jonem Schmidtem, oba dva záahy zjistili, jakou výhrou pro ně bylo toto setkání. Začali náhrávat videa, s čímž jim pomáhali mimo jiné zaměstanci Paulova obchodu. Za zmínku jistě stojí třeba Jeremy Crawford, kterého na svých stránkách The Piano Guys označují jako "most fearless piano mover" - nejneohroženější stěhovák pián.

K Paulovi a Jonovi se přidal Steve Sharp Nelson, který se s Jonem seznámil na koncertě už někdy v patnácti letech. Od té doby jsou přáteli a Steve má pro skupinu bezpochyby obrovský přínos.

Posledním členem je Al van der Beek, který se do skupiny dostal díky tomu, že jako soused pomohl Stevovi při stěhování věcí do nového bytu. Al slyšel, že Steve je hudebník, a tak mu ukázal nahrávací studio ve svém vlastním bytě. Začali spolu psát písně a Alovy dovednosti se později výborně uplatnily právě ve skupině The Piano Guys.

Skladby

Pro ukázku jsem vyvolila A Sky Full of Stars - skladbu původně od skupiny Coldplay. The Piano Guys vytvořili výbornou adaptaci s názvem When Stars and Salt collide.

Jenom jedno video na ukázku mi však přijde málo, a tak jsem se rozhodla ještě pro jedno další - Beethoven's 5 Secrets. Skladba vychází z původní písně od skupiny OneRepublic, je však upravena pro cello a orchestr. V této skladbě přímo neúčinkuje Jon Schmidt, pouze Steve S. Nelson.

Další skladby stojící za zmínku:
All of Me - pouze Jon Schmidt na klavír (jak může někdo tak rychle hýbat prsty?)
What Makes You Beautiful - originál od One Direction (pět lidí, ale jen jedno piáno...)
Michael Meets Mozart - mix Mozarta a Michaela Jacksona (a kupodivu jim to ladí)
Arwen's Vigil - klavír a cello (nádherná píseň, místy mě z ní až mrazí)

UkázkaMoje hodnocení

Propracované a pěkné videoklipy, žádná divočárna. Nijak nebudu tajit svůj hluboký obdiv ke skladbám od této skupiny. Až na nějaké výjimky jsou velice vydařené - piáno a cello k sobě skvěle ladí, někdy je vhodně doplňuje bubínek nebo přizvaný umělec či umělkyně.
Vzhledem k tomu, že neumím psát objektivní hodnocení, jsem se rozhodla hodnotit pouze ve třech stupních - kladný, relativně neutrální a záporný.
The Piano Guys ode mne dostávají samozřejmě kladné hodnocení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama