"Hudba je záležitost srdce - nelze ji úplně svázat do not, pouze naznačit směr, kterým se bude ubírat. "

Životní poslání - 17.DÍL

18. března 2015 v 8:00 | Nefi |  Kailiho putování
"Takže jak je to s tou tvou mocí?" vyptával se Kaili. Před chvílí opustili tábořiště a nyní pokračovali v cestě. Včerejší debata stále ještě visela ve vzduchu a mezi oběma mladíky panovalo tiché napětí.

"Mám ji odmalička. Přišel jsem na to, když jsem spadl a ošklivě jsem si rozedřel koleno. Položil jsem si na něj ruku a pak, prostě se najednou objevil zelezný oheň a začalo to strašně pálit. Hned jsem ruku stáhl a všiml jsem si, že už mi neteče krev. Zkusil jsem ruku znovu položit na koleno. Bolelo to, ale místo odřeniny tam zůstala jen jizva, která postupem času zmizela. Od té doby jsem své moci tajně využíval, dokud na to nepřišly děcka z vesnice, a pak i otec.

Poté mi začalo peklo. Děcka se mě bály a vyhýbaly se mi. Otec chtěl, abych uzdravil mámu, ale nešlo to. Byla moc nemocná a já jsem na to neměl sílu. Prostě to nešlo." Harfald zamrkal, aby zahnal slzy, které se mu proti jeho vůli draly do očí.

"Otec se na mě zlobil. Máma umřela a on to dával za vinu mně. Vyhodil mě z domu a já jsem neměl kam jít. Pár nocí jsem přespával, kde se dalo, a živil jsem se krádežemi, když na mě narazil podivný muž. Vzal mě s sebou a odvedl mě k bojovníkům Darsetského řádu."

"Darsetského řádu? Znamená to to, co si myslím?"

"Ano," přikývl Harfald. "Sídlí v jeskyních skrytých v lesích na severu, za hranicemi Sedmiměstí. A jsou to skutečně Meče stínů, jak je asi znáš ty."

"Meče stínů! Ty jsi jedním z nich!" mumlal si pro sebe Kaili. "Mohlo mě to napadnout!"

"Vyrostl jsem u nich. Zpočátku jsem se jich bál, ale zjistil jsem, že nejsou takoví, jak se o nich říká. Žádní bezcitní zabijáci. Jejich cílem je chránit hranice a určité oblasti před nepřáteli, kteří by mohli ublížit obyčejným obyvatelům. Jenom díky nim mají obyvatelé ze západní části Sedmiměstí klid. Poznal jsem hodně jejich mužů a dodnes jsou to mí přátelé. Mou prací je hlídat okolí několika vesnic pod horami a zbavovat je přesně takových tvorů, které jsme včera potkali. Nějak se tady přemnožili."

"Já si nemyslím, že jsou to zabijáci," namítl mírně Kaili. "Ogmius mi o ncih vyprávěl s velkým obdivem. Řekl, že jsou to muži mečů, plamenů a odvážného srdce. Teď už vím, co tím chtěl říct."

Harfald vypadal potěšeně. "Ano. Každý z nás vládne zeleným plamenem. Ten můj uzdravuje, ale každý z nás má trochu jinou sílu. Někteří dokáží dospělého chlapa odhodit pětkrát dál, než normálně. Jiní zase dokáží zapálit skutečný oheň ze zelených plamenů nebo pomocí zelených plamenů najít vodu. Je to zvláštní schopnost, protože oproti měníkům nám při jejím použití neubývá žádná síla. Ale zase umíme každý jen něco."

"Pozoruhodné," tiše řekl Kaili a zamyšleně o něčem uvažoval. Kdykoliv on používal svou moc, objevilo se při tom zelené světlo. Mohlo by i on být jedním z Mečů stínů? Možná. Ale Harfaldovi to říkat nebude. Stejně se rozhodl, že svou moc používat nebude. Přišla mu příliš nevyzpytatelná a silná.

"Několik starších chlapů od nás na draky věřilo. Vždycky večer u ohně vyprávěli ty svoje historky a my jsme se jim smáli. Nikdy by mě nenapadlo, že se jim jednou budu muset omlouvat," zasmál se Harfald. "Ale ostatní mi stejně neuvěří, že draci jsou, i kdybych jim to tvrdil sebevíc."

"S tím bych si starosti nedělal," zabručel Kaili. "K drakům je cesta eště dost dlouhá. Kdo ví, jak to celé dopadne. Jsem si jistý, že nás nezabijí, ale neřekl jsem, že nás nechají odejít."

"Já vím," přikývl Harfald. "Ale věřím ti a jsem optimista. To je dobře, ne?"

"Tím si nejsem tak úplně jistý," smál se Kaili. "Někdy děláš dost ukvapené závěry."

"Já? Jak bych mohl..." kroutil hlavou Harfald a usmíval se. "I když někteří chlapi vždycky říkali, že jsem příliš lehkovážný, když jsem se snažil hledat své Poslání."

"Poslání?"

"Ano. Každý z Darsetského řádu má nějaké životní poslání. Já jsem to svoje ještě nenašel. Podle mě si mě najde samo. Většina chlapů má za úkol chránit hranice. Někteří ale vyrážejí na průzkumné výpravy, protože jejich posláním je objevovat. Nebo je tam pár týpků, kteří mají tajná poslání. Nesmějí je nikomu prozadit, takže nikdo vlastně neví, co přesně dělají."

"To je divný," kroutil hlavou Kaili. "To se jako musíš řídit tím Posláním?"

"Nemusíš. Ono ti jenom ukazuje, v čem budeš dobrý. Pokud se na něj vykašleš, stejně se tě nakonec nějak dotkne."

"Stejně je to divný."

Harfald jen přikývl. "S tím souhlasím."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama