"Hudba je záležitost srdce - nelze ji úplně svázat do not, pouze naznačit směr, kterým se bude ubírat. "

Nestyďte se za pocity...

9. března 2015 v 22:03 | Nefi |  Tvorba
Jde o další experiment našeho češtináře a podle mě je to skvělý námět na tvorbu článku. Měli jsme se pokusit napsat krátký text, který by co nejrealističtěji popsal dané emoce, a to strach, existenční úzkost a nečekanou radost. Mohli jsme však použít jen jediné sloveso, a to pouze v první větě. Přiznávám, že to pro mne byla zajímavá výzva, a zajímá mne, co si o tom myslíte vy. Komentáře jsou jen a jen vítány.
_____________________________________________________________________________________

Strach

Jsem sám v podivné noční tmě. Nepřirozené ticho všude kolem a v něm jen tlukot mého bušícího srdce. Přivřená víčka a třesoucí se ruce zaťaté v pěst, připraven na cokoliv, jen ne na tiché pomalé kroky stále blíž a blíž: Krok, sun, krok, sun, krok... a ticho. Hrozivé hrobové ticho přerušené táhlým odporným hvizdem, snad ani ne lidským.

"Co teď?"

"Už nic." Poslední slova pro můj sluch.


Existenční úzkost

Už ani necítím strach. Povolující lano. Hrozná věc. Nezvratný blížící se pád z hrozivé výšky a dole jistá smrt. Bez naděje, bez pomoci, docela sám. Zrachlený dech a zpocené ruce urychlující zoufalé čekání. Čekání na smrt. Bušící srdce, pohled do dálky a potom dolů - to vše teď naposled.

Za chvíli už jen let. Volný a nespoutaný, se smutným koncem, bez šance. Neměnný osud ve hvězdách - nepřepsatelný a nevyhnutelný. Záchrana nikde.

"Pomoc!" Zoufalé slovo beze smyslu. Bez naděje, bez pomoci, docela sám.

Praskající lano. Už jen několik chvil do konce. Úzkostí se svírající hrdlo bez jediného hlesu. Vzdávající se, beznadějný pohled. Konečně let! Avšak krátký a s tvrdým dopadem.


Nečekaná radost

Něco takového se těžko popisuje. Veselý, trochu nevěřícný smích a nespoutané slzy štěstí. Konec úzkosti a obav. Volnost vnímaná každou buňkou jejího těla. Melodie ze šťastných tónů - nespoutaná a divoká. Touha k jejímu podlehnutí. Splynutí s ní, odložení zábran a stálý radostný úsměv, nyní trochu nepřítomný.

Po letech konečně dobrá zpráva. Návrat dávno ztracené naděje. Návrat radosti. Nečekané, ale zato v plné síle. Trochu bláznivé, ale no a co? Naprostá lhostejnost k názorům ostatních. Jen euforie a štěstí.

Příčina náhlého veselí? Sled neočekávaných událostí. Dobré zprávy střídající ty špatné. Neuvěřitelné. Skoro zázrak. Naprosto jedinečný případ. Dar od hvězd? Možná. Spíš pouhé štěstí. V uvozovkách pouhé. Přinášející něco dosud nepoznaného - vděčnost. Díky něčemu neznámému. Díky za tento malý zázrak. Za můj život. Za uzdravení. Za navrácení jediné lidské jistoty - naděje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama