"Hudba je záležitost srdce - nelze ji úplně svázat do not, pouze naznačit směr, kterým se bude ubírat. "

Učím se žít (4.DÍL)

5. října 2014 v 13:14 | Nefi |  Kailiho putování
Temně černá lesklá látka kápě ukrývala ohyzdný obličej netvora. Kdysi se možná podobal lidskému, ale teď vyzařoval spíš vlčí podobu. Vlastně to ani nebyl obličej, spíš lebka potažená tenkou kůží. Nos byl protáhlý a nápadně připomínal vlčí čenich, byl však lysý a lehce znetvořený šrámem, který zřejmě Kailiho nepřítel utržil v dřívějším boji.

Kapitolou sama pro sebe byly netvrorovy oči. Narozdíl od těch lidských vypadaly jako dva černé korálky. Do netvorovy vyschlé tváře se však nehodily. Byly jaksi jiné, inteligentní a kruté. Nesly touhu zabít. Kaili ji viděl vyrytou v samém nitru netvora a udělalo se mu mírně nevolno. Tohle musí být vlkodlak! Vypadá sice trochu jinak, než ho elfové učili, ale základní rysy má stejné - vraždí čistě pro radost.

Netvor zařval a natáhl si kápi zpět přes hlavu. Kaili se přestal ohlížet a šílenou rychlostí hnal svého koně výš do hor. Pronásledovatelé mu však nedovolili udělat si větší náskok a brzy už je slyšel jen kousek za sebou. Snažil se o rychlejší jízdu, ale nohou mu projížděly šílené záblesky bolesti. Nutně potřeboval ošetření, ale zastavit nemohl. A šrám přes záda působil bolest jako rána bičem. Kaili nikdy neměl těžší zranění, než vyvrknutý kotník, takže taková bolest pro něj byla něčím novým. Myšlenky se mu stočily na počátek jeho výpravy. Představoval si svou cestu mnohem snadnější a bezpečnější. Ale tohle byla tvrdá realita. Musel se naučit žít a přežít.

Náhle kolem něj zasvištěl šíp. Kailimu se sevřelo hrdlo. Jestli před chvílí měl nějakou naději, tak teď už ji nemá vůbec. Jestli ho zasáhnou šípem...

Zoufalost a strach dohánějí lidi čas o času k bláznivým činům. Kailiho znenadání zasáhl silný popud napřáhnout ruku před sebe. Udělal to a pocítil, že se kolem něj zavlnil vzduch. Šípy najednou přestaly létat. Asi metr za ním se vždy zastavily, jakoby narazily do neviditelné bariéry, a spadly na zem.

Nepřátelé přestali pálit, ale dále ho pronásledovali. Zřejmě je nijak neudivilo, co Kaili dokázal. Mladík však byl tak vyveden z míry, že mu to nedalo a letmo se ohlédl přes rameno. Obrovská chyba. V plné rychlosti narazil hlavou do skalního výčněleku, svezl se z koně a zůstal bezvědomě ležet. Úplně poslední, co si pamatoval, byl tenký záblesk zeleného světla.


Nerozhodný Co je zač zelený záblesk? Dostanou Kailiho? A jsou to skutečně vlkodlaci?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama