"Hudba je záležitost srdce - nelze ji úplně svázat do not, pouze naznačit směr, kterým se bude ubírat. "

Platonická láska (5.DÍL)

5. října 2014 v 14:25 |  Kailiho putování
Probrání bylo pro Kailiho bolestné. Záda měl jako v ohni a nohu bolestivě staženou obvazem.
"Obvaz?" zarazil se a rozhlédl se kolem sebe. Ležel na seně a přes sebe měl přehozenou kožešinu. Místnost, v níž se nacházel, vypadala jako jeskyně. Dovnitř však proudilo denní světlo z proskleného otvoru ve stěně. Kromě jeho provizorního lůžka a velkého krbu v jedné ze stěn byla místnost docela holá.

Kaili se s obrovským úsilím zvedl a vstal. Pálení na zádech trochu zesláblo, když na ni neležel, zato na nohu nemohl došlápnout, aniž by neslzel bolestí. Dobelhal se tedy ke světlému otvoru a vyhlédl ven. Uviděl široko daleko zářivě modrou oblohu s ranním sluncem a několik vrcholků hor čnějících z mlhavého oparu. Zbytek pohoří Tarven se stále topil v mlze, která opadne teprve k polední, jak Kaili usoudil. Výhled z "okna" byl úchvatný.

Vyrušilo ho zašustění. Ohlédl se a spatřil, jak se z výklenku, kterého si předtím nevšiml, vynořila překrásná dívka. Dlouhé zlatavé vlasy jí splývaly až na pěkně tvarovaný štíhlý zadeček. Jemné, modrobílé šaty s vázaným výstřihem a jednoduchého střihu ji krásně obepínaly ladnou postavu. V pase měla stříbřitý pásek a na něm se houpalo pouzdo s dýkou.

Obličej dívky nesl jemné rysy. Rty měla slabě růžové a drobné, nos zaoblený a bez jediné pihy. A její oči byly jasně modré a veselé, díky čemuž bylo zřejmé, že obvykle bývá v dobré náladě.

Mladík byl naprosto okouzlený její krásou. Byl si jistý, že se zamiloval. Dokázal by se na ni dívat celé hodiny, ale uvědomil si nevhodnost svého počínání, a aby zakryl rozpaky, zeptal se: "Kde to jsem?"

Dívka se usmála. "Jmenuji se Brighid a jsem dcera čaroděje Ogmia. Můj otec tě přivedl do svého domu."

"Vděčím mu tedy za život," nesměle se uklonil Kaili. K jeho překvapení se dívka rozesmála.

"Nemusíš mu skládat poklonu. Spíš naopak. Nebýt tvé vlastní obrany by se k tobě otec nikdy nedostal," řekla pobaveně.

"Mé obrany? Vždyť jsem jen prchal před těmi vlkodlaky!"

"Myslíš si, že jsou to vlkodlaci? Pozoruhodné," zamumlala si Brighid pro sebe. "Můj otec si s tebou chce promluvit. Pojď."

Otočila se a vedla Kailiho chodbou skrz výklenek a dál do podzemí. Své tempo přizpůsobila jeho kulhání, ale vrhla po něm pohled typu "jsi chlap, to vydržíš". Kaili se zastyděl a snažil se bolest přemoci, jak jen mohl. K jeho úlevě naštěstí nešli daleko. Po pár desítkách metrů vstoupili do prostorné jeskyně, osvětlené mnoha loučemi a krby. Sem nesvítil ani jediný paprsek denního světla. Zřejmě už byli příliš hluboko.

Brighid prošla celou jeskyní a prošla skrz korálkový závěs na jejím protějším konci. Kaili šel za ní. Ocitli se v honosně zařízené pracovně. Všude byl leštěný nábytek a knihovny plné starobylých svazků. Uprostřed místnosti stál půlkruhový masivní stůl a za ním seděl urostlý muž, asi tak padesáti let věku. Vlasy měl jemně prošedivělé, a když po jejcih příchodu vzhlédl od práce, jeho obličej zračil mnoho prožitého.

"Vítej," řekl a zvedl se od stolu. "Jsem rád, že si s tebou mohu promluvit. Můžeš jít, Brighid." Dívka uctivě přikývla a opustila pracovnu. Kaili se neubránil pohledu za ní. Muž si toho povšiml a usmál se: "Ano, moje dcera popletla hlavu hodně mladíkům. Ale je bohužel poměrně vybíravá." Povzdechl si. "Ale kvůli své dceři jsem tě nevzal do svého domu. Posaď se, čeká nás důležitý rozhovor."


Nerozhodný Co chce Ogmius Kailimu říci? Co s ním bude dál? Zamiluje se Brighid nebo půjde o platonickou lásku z Kailiho strany?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 10. října 2014 v 19:26 | Reagovat

Začíná se nm to pěkně zamotávat :D

2 Helča Helča | Web | 11. října 2014 v 9:14 | Reagovat

Samozřejmě, je to přece fantasy ;)

3 Kiwi Kiwi | Web | 11. října 2014 v 9:39 | Reagovat

Dostal mě ten zadeček :D :)

4 Nefi Nefi | Web | 11. října 2014 v 13:06 | Reagovat

Inspirace z knihy Zlý princ Charlie. Taky jsem se tomu musela smát :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama