"Hudba je záležitost srdce - nelze ji úplně svázat do not, pouze naznačit směr, kterým se bude ubírat. "

Ztracené vzpomínky (2.DÍL)

26. srpna 2014 v 17:40 |  Kailiho putování
Ráno bylo sychravé a vlhké, protože se údolím celou noc převalovala hustá mlha a bránila ve výhledu i nyní. Kailimu byla zima. Krčil se u skromného ohníčku a litoval, že vůbec odcházel od elfů. Od jeho rozhodnutí putovat za sebepoznáním už uplynolo víc jak čtrnáct dní. Kaili to nebyl schopen počítat, protože všechny dny byly jednotvárné a nudné. Nemohl se dočkat, až konečně opustí Dolinu, jak se tomuto údolí říkalo. Bylo neuvěřitelně dlouhé, ale podle vyprávění svého elfského otce Kaili očekával, že každým dnem musí narazit na pěšinu po úbočí údolí. Ta by ho měla zavést až k Tarven, nelítostnému horskému masivu, který se výhružně tyčil po levé straně údolí. Ačkoliv jeho přechod byl velmi nebezpečný, Kailimu nezbývalo nic jiného. Pohoří Tarven se táhlo kolem celého elfského území, kromě jižní strany, ze které ho chránilo Bouřlivé moře. To bylo známé po celém Erunu svou nepřekonatelností. Ještě nikdo ho nedokázal překonat a Kaili rozhhodně neměl chuť to zkoušet, neboť nikdy v životě na lodi nestál.

Při myšlence na Erun ho zamrazilo, ale naštěstí znal důvod. Erun nebyl jen obyčejná země jako sousední Garlie nebo vzdálenější Versa. O Erunu se neslo víc pověstí, než drbů v panském sídle. Kaili věřil jen jediné, a právě proto byl pro něj přechod Tarvenu takový význam.

Slyšel, že v Erunu... žijí draci.

Neměl vůbec žádné tušení, proč je chce spatřit. Snad proto, že byli tak majestátní. Nebo snad mohou mít klíč k jeho ztraceným vzpomínkám? Je to sice hloupost, ale přece... doufal v to.

Při putování Dolinou hodně přemýšlel a někde z hloubi paměti vydoloval své první vzpomínky na život u efů. Bylo mu asi pět nebo šest, když se prostě ráno probudil a ležel na lůžku pod sametovými peřinami v jedné z komnat elfské pevnosti. Nevzpomínal si na nic předtím a rychle se přizpůsobil novému životu. Nic víc z paměti nevytáhl. To bylo divné.

Jeho úvahy náhle přerušilo táhlé zavytí. Kaili sebou škubl a ruka mu sjela k jílci meče. Po dalším zavytí jej ladně tasil a rozhlížel se kolem sebe ostražitým pohledem se směsicí radosti. Věděl, že v Dolině vlci nežijí. Nejbližší místo, kde je mohl spatřit, bylo pohoří Tarven. To znamená, že musí být blízko.

"Jen by mohla zmizet ta pitomá mlha!" zavrčel a zasunul meč zpět do pochvy. S vlčím zavytím se mu trochu vrátila dobrá nálada. Uhasil ohníček, sbalil věci do vaku a připnul jej na svého hřebce Riona, který se až dosud klidně popásal opodál. Byl to odolný horský kůň, kterého mu elfové věnovali, aby vůbec mohl přejít Tarven. Bez něj by byl nahraný.

Vyšvihl se do sedla a jemné Riona pobídl. Ten se poslušně nechal pastvy a nechal se vést svým jezdecem. Kaili zamyšleně sledoval mlhu před sebou, když se najednou trochu prosvětlila a nad hlavou se mu objevil kousek modré oblohy a slunce. Potom už netrvalo dlouho, než se mlha rozplynula a Kaili konečně spatřil pohoří Tarven. V tu chvíli byl tak šťastný, že měl chuť pobídnout Riona ke cvalu. Ale ovládl se. K přechodu Tarvenu bude potřebovat dostatek sil, takže nesmí hřebce uštvat ještě před tím, než vůbec dojedou k jeho úpatí.

Odbočil z údolí a vedl Riona po pěšině. Vesele si přitom pískal. Ranní chmury ho nadobro opustily a měl před sebou vyhlídky na šťastné překonání hor. Zatím neměl tušení, že šťastné překonání by si představoval jinak, než proběhne. O tom ale víc až příště.

Co Kailimu znesnadní cestu? A slyšel skutečně vlky? Zkuste si tipnout... Smějící se Pokračovat budu příští týden, takže času na přemýšlení máte až moc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jeremiáš Jeremiáš | Web | 27. srpna 2014 v 12:24 | Reagovat

Já bych tipoval partu hraničářů nebo hladového vlkodlaka, ale nejspíš dost spekuluji...

2 Helča Helča | Web | 30. srpna 2014 v 10:19 | Reagovat

Dík za inspiraci...
Sama nevím, co to bude, ale hlava něco zajímavého určitě přinese, až budu psát.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama